воскресенье, 28 октября 2012 г.

Цикас або саговникова пальма - вирощування і догляд

Цикас або, як його ще називають, Саговникова пальма, є нащадком найдавнішого представника флори Землі. Його предками вважаються голонасінні рослини, вони росли на нашій планеті ще в мезозойську еру, а це було більше двохсот мільйонів років тому. Дізнаємося, що це за рослина цикас, вирощування і догляд за ним.

В даний час відомо приблизно 180 рослин такого виду. А в домашніх умовах, в основному, вирощують цикас поникнули, він дуже популярний серед тих хто любить займатися кімнатними рослинами. Він виглядає своєрідно і дуже витончено. Колоннообразний потужний стовбур у дорослого цикаса досягає до двох з половиною метрів. На верхівці крони росте пальмове листя, жорсткі на дотик і як би покриті воском.

суббота, 27 октября 2012 г.

Лізіантус - вирощування та догляд

До роду Еустома (Eustoma) належить всього 2 види, з яких повсюдно вирощується тільки один - еустома  (Eustoma grandiflorum), повсюдно званий лізіантусом Рассел (Lisianthus russilianus). Ця рослина привабливо і як як горшкова, висотою 90 см, трав'яниста і багаторічне, але вирощується як однорічник. Характеризується зеленими ланцетними листками і великими лійчастого квітками блакитний, ліловим, рожевим або білого забарвлення.

Лізіантус вирощують як в домашніх умовах, так і на свіжому повітрі у вигляді глейкою рослини або у відкритому грунті. Молоді екземпляри саджають у горщики діаметром 10-12 см групками по три екземпляри. При вирощуванні і в горщику, і у відкритому грунті використовують суміш, що складається з дернової землі (50%), торфу (25%) і піску (25%) з додаванням повного мінерального тривалої дії добрива з мікроелементами (в першу чергу - залізом) і зниженим вмістом фосфору - з розрахунку 15-20 г на відро грунту. Перед початком цвітіння у воду для поливу додають рідке комплексне добриво в кількості 10-20 мл на відро.

Пасльон - правильний догляд за рослиною

Цвіте пасльон влітку, квіти маленькі, на місці яких утворюються ягоди зеленого кольору, що міняють колір до зими на червоний або оранжевий. Листя темно-зелені. Часто пасльоном прикрашають будинок в Різдвяні свята. При знаходженні рослини в прохолодній кімнаті на добре освітленому місці на ньому кілька місяців зберігаються ягоди. У ложноперечного пасльону ягоди крупніші. Необхідно пам'ятати, що ягоди у пасльону отруйні. У перцевідние пасльону ягоди тримаються на рослині до лютого. Якщо перезволожувати грунт, почнуть опадати ягоди. Ну, а якщо рослині буде бракувати світла або повітря буде занадто теплим і сухим, то тоді будуть опадати ягоди.

среда, 24 октября 2012 г.

Драцена - дерево дракона

Драцена, дерево дракона не нагадує страхітливу тварину і не викликає в уяві дитячі страхи перед ним. Навпаки вважається, що це декоративна рослина має доброзичливу енергетику і має здатність викликати в людині красномовство, допомагає розговоритися мовчазним людям.

Рослина в кімнатних умовах може вирости до трьох метрів заввишки, в дикій природі досягає десяти метрів. Має деревоподібний стовбур, хоча за визначенням це чагарник, а стовбур - прямостояче стебло, який з віком за рахунок потовщення і відмирання нижніх листків дерев'яніє. Листя у різних видів різного забарвлення, від темно-зеленого однотонного до строкатого або облямованого, але незмінно шкірясті, більш або менш жорсткі, гладкі. Деякі види мають розширені листя, деякі - довгі і вузькі, як можна бачити на фото. У домашніх умовах цвітіння домогтися складно, але в сприятливих умовах драцена демонструє свої дрібні біло-зелені квіти, частіше з солодким запахом.

Бокарнея ноліна - вирощування та догляд

Бокарнея ноліна (Beaucarnea Nolina) відноситься до сімейства агавових (Agavaceae Dumort., Ном. Мінуси.) І виростає в Мексиці та Південній Америці. У культурі ноліна цвіте рідко. Ноліна, догляд за якої не пов'язаний з особливими умовами в підтримці життєдіяльності, тим не менш, жорстко орієнтований на режим, характерний для місць її походження.

Температурний режим. У літній час рослина ноліна чудово переносить середню кімнатну температуру, взимку - в період спокою вона повинна підтримуватися в діапазоні 10-15 ° С.

Освітлення в літній час розсіяне, але досить яскраве. Прямих сонячних променів слід уникати. Взимку показана додаткова підсвітка лампами денного світла, особливо в похмурі дні.

Поливають ноліну рясно, але черговий полив проводять тільки після висихання земляної грудки. В період спокою полив обмежують. Особливих вимог до вологості повітря не пред'являє.

Хлорофітум - догляд та розмноження

Оптимальна температура для вирощування хлорофитума - помірна, у зимовий час не опускається нижче 18 ° С. Безумовно, завдяки своїй витривалості, хлорофітум досить стійко переносить деякі перепади температур, але при цьому страждає зовнішній вигляд рослини. Холодні протяги, зміст поблизу вікна зі щілинами здатні завдати шкоди рослині.

У літній період хлорофітум потребує обприскуванні і з задоволенням приймає теплий душ. У зимовий період обприскування необхідно в разі, якщо рослина міститься в безпосередній близькості від опалювальної системи.

Освітленість. Воліє рослина яскравий, але, разом з тим, розсіяне світло. Чудово відчувають себе кімнатні рослини хлорофітум на східному або західному вікнах. Допускається його вирощування і на північному вікні, але за відсутності достатньої кількості світла хлорофітум втрачає свої декоративні якості. Навпаки, розташування рослини на південному вікні припускає його помірне притінення.

вторник, 23 октября 2012 г.

Диффенбахія

Диффенбахія - це одне з найпрекрасніших кімнатних зелених рослин. Листя диффенбахії строго симетрично розкреслені смужками, або прикрашені цяточками, штрихами або плямами.
Батьківщина диффенбахії - тропіки Центральної Америки і Південної Америки. І перш за все диффенбахию можна зустріти в Бразилії і у вологих джунглях Колумбії.
Найпростішою для вирощування в квартирі є дифенбахія тасіШа. Вона досягає у висоту 1 м, а іноді і більше. Найбільша кімнатна диффенбахія Amoena. Вона досягає у висоту 1,5 - 2 м, має сіро-зелені, незвично розписані листя. До тіньовитривалий відноситься зелений вигляд диффенбахії Humilis. Широко поширена також Диффенбахія bausei з кроп листям.

Традесканція - вирощування та догляд

Традесканція серед аматорів домашньої флори так само популярна, як і цикас, сансевьера, хлорофітум. Багато в чому це пояснюється тим, що традесканція, догляд за якою вкрай не вибагливий, майже завжди радує відмінним здоров'ям і декоративністю (див. традесканція фото). Безумовно, плоди сучасної селекції - більш яскраві екзотичні рослини, що наводнили ринок останнім часом, істотно потіснили це скромне і корисна рослина, але для багатьох квітникарів і любителів традесканція була і продовжує залишатися символом домашнього вогнища. Ця рослина розкриває свої приховані здібності у міру того, як відкриває господарям свої багатющі можливості.
Традесканція відноситься до сімейства коммелінових, володіє видатними лікарськими властивостями і часто вирощується з єдиною метою - як найбагатше джерело вітамінів, для людини і корм для підтримки здоров'я містяться в будинку домашніх птахів і тварин. Дуже оригінальне рішення запропонували «акваріумісти», які виставляють ємність з молоденькою традесканцією на скло-перегородку, що спирається на стінки акваріума. Підростаючи, традесканція опускає свої стебла у воду, утворюючи хитромудрий і химерний зелений килим, плаваючий на поверхні води. Риби чудово сприймають таке сусідство, а деякі із задоволенням «обідають», потроху під'їду молоді соковиті листочки.

Фіалки-химери, вирощування листових химер

Самі рідкісні сорти досі залишаються мрією багатьох любителів і коштують значно дорожче звичайних фіалок. На химери завжди є попит у найбільш досвідчених ентузіастів вирощування фіалок.

Звичайний сорт фіалки отримати непросто. У селекціонера, який задумав вивести нову, незвичайну фіалку, на це може піти 4-5 років, а іноді і більше. Проводять схрещування, садять сотні сіянців, відбирають сподобалися рослини.
Фіалки-химери виходять при випадковому зміні вже наявних сортів. Це подарунок природи, а не результат роботи людини.
Такі подарунки особливо цінні, адже селекціонери за останні 60-70 років отримали десятки тисяч сортів, а химер існує всього декілька сотень.

пятница, 19 октября 2012 г.

Сансевієрія циліндрична і робуста

Повільно зростаючий вид сансевіеріі (циліндрична сансевієрія) з Анголи.
Листя прямі, циліндричні, м'ясисті, темно-зелені і мають світлі поперечні смуги.
Освітлення для сансевіеріі: яскраве світло
Температура для сансевіеріі: влітку сансевієрія може переносити температуру навіть в 30 ° С, оптимальна зимова - 18-20 ° С. Температура не повинна опускатися нижче 15 ° С.
Полив сансевіеріі: помірний. Взимку - один раз на місяць. При переливі відбувається загнивання коріння.
Розмноження сансевіеріі: листовими черешками навесні, поділом кореневища. Можна вкорінювати у воді.
Підживлення сансевіеріі: у період росту добрива вносять раз на місяць.
Пересадка сансевіеріі: бажано навесні, тільки в тому випадку, якщо кореневище повністю заповнило наявне в його розпорядженні простір.

Сансевієрія - витривала рослина

Небагато які кімнатні рослини можуть похвалитися таким достатком народних назв, як сансевієрія. Посудіть самі: ми називаємо її "щучий хвіст" і "тещин язик", англійці називають «леопардової лілією", "зміїним рослиною" й навіть дали страхітливе ім'ячко - «мова диявола». В Америці сансевієрія звуть "зміїною шкірою", а в Німеччині «африканськими коноплями».
Сансевієрія витривала рослина. Сансевієрія росте не тільки на сонці, але і в тіні, переносить сухе повітря так само стійко, як і протяги, рідкий полив для сансевіеріі не стане згубним, сансевієрія не вимагає частих пересадок.

четверг, 18 октября 2012 г.

Умови утримання кодиеум

Найважливіша проблема - водопостачання. Навесні, влітку і восени поливайте рясно, стежте, щоб не пересихав верхній шар землі. Зайву воду з піддону зливайте. Взимку полив помірний відстояною теплою водою. Кодиеум погано переносить сухість земляної грудки, при цьому може скинути майже все листя, хоча зайва вогкість грунту також не бажана.

Оскільки на батьківщині рослина мешкає в теплих і вологих тропіках, то і в квартирі постарайтеся створити йому подібні умови. Періодично обприскуйте його і протирайте листя з обох сторін вологою губкою. Влітку влаштовуйте душ. Водні процедури здійснюйте вранці або ввечері. Освітлені сонцем рослини обприскувати не можна, листя можуть отримати опіки. Згадайте фізику - сонячний промінь у краплі води відбивається, як у лінзі.

Адениум

Цю квітку ще називають "троянда пустелі". Це не означає, що квіти рослини схожі на троянди, просто в пустелях, де росте адениум, він є одним з найкрасивіших. У природних умовах адениум можна зустріти в Омані, Саудівській Аравії, а також у Південній Африці. Тим не менш, цю рослину можна з успіхом вирощувати в домашніх умовах, створюючи йому відповідну навколишнє середовище.

Адениум є невеликим деревцем, що має м'ясистий стовбур і потовщення поряд з підставою. Якщо говорити про природних умовах, то він досягає висоти 2 метри, на підвіконнях ж рідко можна побачити екземпляри вище 60 сантиметрів. Існує кілька видів цієї рослини, які розрізняються не тільки формою, а й кольором листя. До цих пір експерти сперечаються про доцільність виділення тих чи інших видів адениума в окремий клас. При цьому на підвіконнях найчастіше вирощують так званий "адениума огрядний", що відрізняється невибагливістю до навколишніх умов.

вторник, 16 октября 2012 г.

Сансевієрія


Небагато кімнатних рослин можуть похвалитися таким достатком народних назв, як сансевієрія. Посудіть самі: ми називаємо її "щучий хвіст" і "тещин язик", англійці називають "леопардовою лілією", "зміїною рослиною" й навіть дали страхітливе ім'ячко - "язик диявола". В Америці сансевієрію звуть "зміїною шкірою", а в Німеччині "африканськими коноплями".
Сансевієрія витривала рослина. Сансевієрія росте не тільки на сонці, але і в тіні, переносить сухе повітря так само стійко, як і протяги, рідкий полив для сансевіеріі не стане згубним, сансевієрія не вимагає частих пересадок.

АлоеАлое мешкає в жаркому і сухому кліматі. Батьківщиною алое є Південна Африка. Розміри і форми алое різноманітні: високі і карликові, трав'янисті, деревоподібні, кустарініковие і навіть ліани. Загальною ознакою для всіх видів алое є м'ясисті, подовжене листя.
Деякі види алое цвітуть кожен рік, в основному в зимовий час. Квітки сидять на довгих квітконосах. Суцвіття гроновидні або волотисте, складаються з безлічі дзвонові квітки.
Як кімнатна рослина найбільш популярний алое arborescens. Відмінною рисою алое ferox є червоно-коричневі шипи. Алое bellatula має дуже прекрасні висячі, коралові квіти у вигляді дзвіночків.

четверг, 11 октября 2012 г.

Камелія


У кімнатній культурі вирощують в основному наступні форми камелії японської: Шандлері елеганс, яка має великі рожево-червоні квіти з окремими білими плямами. Це самий стійкий сорт для кімнатного змісту. Альба полону з махровими білими квітами, триколор імбріката з білими квітами, що мають кармінні крапками, Коломбо з рожевими квітами, Кемпбелл з рясними темно-рожевими, не цілком махровими квітами.

Камелія вважається дуже важкою рослиною для вирощування в кімнатних умовах. Взимку для неї потрібно світле і прохолодне приміщення з температурою не вище +15 ° С. Варто їй постояти тиждень у теплі, як відразу ж почнуть опадати і бутони, і листя. Добре, якщо з травня по вересень є можливість винести камелію на балкон або у двір. При цьому потрібно виключити холодні протяги і прямі сонячні промені. У приміщення повертати цю красуню можна після перших заморозків. Таких похолодань камелія не боїться.

среда, 10 октября 2012 г.

Ліана непентес, як вирощувати


На Сейшельських островах і Мадагаскарі, в Північній Австралії ростуть ліани непентес. Вони полюють на комах, використовуючи листя-глечики, які розрізняються лише формою, забарвленням і величиною. Зустрічаються кувшинчики від 2,5 до 30 см у висоту, а у деяких ліан вони досягають навіть 50 см. Це вже розмір шлунка великої тварини. У таку пастку могли б потрапити птахи і дрібні звірки. Але над глечик росте «парасольку» з довгими гострими волосками, під якими можуть проходити тільки комахи. Краю кувшинчиков вкриті дрібними борозенками, по яких всередину стікає солодкий запашний нектар. Верхня частина глечика зсередини покрита воском. Чергова жертва повільно сповзає всередину, потрапляючи у владу травних залоз, розташованих на дні. У великому глечику може бути до двох літрів травного соку, а комах - кілька сотень.

вторник, 9 октября 2012 г.

Брасія


Брасія (Brassia) відноситься до сімейства Орхідні. Близько 30 видів цього роду виростають у Центральній Америці. А ще цю орхідею називають «Орхідея павук» завдяки подібності квітки за зовнішнім виглядом з павуками.

Брасія має великі псевдобульби і довгі кореневища. Квітів на квітконосі може бути всього кілька штук, а може бути і багато. Пелюстки на квітах, як і на чашолистків, жовтувато-зеленого кольору покриті темними плямами. Висота квітконоса приблизно 40-80см. Цвітуть брасії практично цілий рік, але особливо прекрасні вони навесні. Проміжок між цвітіння становить 1-2 місяці. Квіти мають приємний, ніжний аромат

воскресенье, 7 октября 2012 г.

Як доглядати за каланхое


Каланхое представляє собою багаторічна трав'яниста рослина або напівчагарник з суккулентними м'ясистим листям. Декоративна цінність його полягає або у всьому вигляді рослини, або тільки в красивих квітках. Каланхое, як і толстянки, відрізняються неймовірною різноманітністю видів, від деревних форм до ампельних.

У нього довгі, трохи пониклі стебла, які дуже добре виглядають в підвісну посуді. Цвіте цей вид довго і тривало помітними, пофарбованими в пастельні тони квітками.

Камбрія або вуілстекеара


Камбрія або вуілстекеара відноситься до сімейства орхідних. Ця ошатна і ефектна орхідея є твором селекціонерів. Вона була отримана шляхом багатоступінчастого схрещування мильтонии, кохліоди і одонтоглоссума. Від першої їй дісталася красиво розписана губа, від другої - яскравий колір, а від третього - форма зірки.

Камбрія має овальні розвинені бульби близько 7-8см завдовжки. Листя темно-зеленого кольору, широколанцетної форми довжиною приблизно 50см. По центру аркуша проходить яскраво виражена центральна жилка. Квіти у неї великі, близько 7-10см в діаметрі, губа червона біля основи і біла від середини з червоними цятками, пелюстки червоних з білими вкрапленнями. Квітки зберігаються до 8 тижнів, на дорослому рослині цветонос галузиться.

пятница, 5 октября 2012 г.

Розмноження фаленопсиса


Багато орхідей, культивовані в приміщеннях, важко розмножувати вегетативно. Особливо це стосується фаленопсис. Їх неможливо практично «черенковать», як дендробіуми або деякі епідендруми. Не піддаються вони і діленню як целогіна, стангопеі та ін. Можливо насіннєве розмноження, але дістати їх важко та й налагодити в кімнатних умовах розмноження не дуже просто.

Вихід є. Природа наділила деякі види орхідей, і фаленопсіси в тому числі, сплячими бруньками, закладеними в підставі або в середній частині цветоноса. Але трапляється, що навіть при вирощуванні в тепличках ці бруньки відмирають разом з квітконосом.

Техніка пробудження нирок вимагає акуратності і точності. На відцвітаючі квітконоси, ближче до його основи, вибирають 2-4 вузла. Потім гострим предметом напівкруговим рухом надрізають підставу кроющей луски і пінцетом знімають її. Пензликом змазують стимулятором росту оголену нирку.

Антуріум


Антуріум відноситься до сімейства ароїдних. Це самий великий рід у цьому сімействі. Він нараховує близько 1000 видів які виростають в субтропічних і тропічних районах Центральної і Південної Америки. В основному антуріуми з довгими лазячий стеблами. Вони живуть на деревах як епіфіти або поселяються на виступах скель і каменях.

Форма і розмір листя у антуріумів дуже різноманітна. Вони бувають дрібні і дуже великі, цільні і лопатеві, а так само сложнорассеченние. Розміри листя теж варіюють від декількох сантиметрів до 1 м довжиною. По консистенції вони або жорсткі і шкірясті, або м'які і тонкі. Забарвлення листя темно-зелена, але деякі види мають дуже красивою листовий, бархатістой.отлівающей усіма відтінками зеленого і сріблястого кольору. Характерно і будова суцвіть - тонких циліндричних качанів. В одних видів вони прямі, у інших спірально закручені.

Як доглядати за катарантусом


Катарантус являє собою невелику вічнозелену трав'янисту рослину з м'ясистими стеблами. Батьківщиною катарантуса називають далекий Мадагаскар. При правильному догляді в домашніх умовах катарантус виростає від 30 до 50 см у висоту і ширину.

Листя у катарантуса овальної форми, яскраво-зелені, з білою жилкою, блискучі і досягають довжини 5 сантиметрів. Цвіте катарантус все літо. Його квітки являють собою блідо-лілові, рожеві або білі віночки з 5 пелюстками, широко відкриті, на кінцях пагонів. У деяких сортів катарантуса квітки двоколірні, в інших - білі або рожеві зі світлою або темною серцевиною. Такі види катарантуса, як «Кулер» і «Пасифік», особливо цінуються квітникарями любителями через густоту гілок і величини квітів.